12102U140JAT2A Multilayer ceramic capacitor MLCC-SMD/SMT 200 v 14 pf 0.05 ultralow ESR
Product Details:
Place of Origin: Japan
Brand Name: KYOCERA AVX
Model Number: 12102U140JAT2A
Payment & Shipping Terms:
Minimum Order Quantity: 1
Packaging Details: SMD/SMT
Delivery Time: 5-8 work days
Payment Terms: T/T
Contact Now Chat Now
Detailed Product Description
Product: Multilayer Ceramic Capacitor MLCC-SMD/SMT Dielectric Medium: C0G (NP0)
Allowance: 5 % Package/box: 1210 (3225 Metric)
Series: Ulta Low Encapsulation: Reel,Cut Tape,MouseReel
Product Type: Ceramic Capacitors Unit Weight: 100 Mg
Highlight:
small Diode Schottky Rectifier
high efficiency Diode Schottky Rectifier
Manufacturer: KYOCERA AVX
Product category: multilayer ceramic capacitor MLCC-SMD/SMT
Capacitance: 14 pF
Voltage rating DC: 200 VDC
Dielectric: C0G (NP0)
Tolerance: 5%
Shell code-in: 1210
Shell code-mm: 3225
Termination type: SMD/SMT
Terminal: Standard
Minimum operating temperature:-55 C.
Maximum operating temperature:+125c
Length: 3.2 mm (0.126 in)
Width: 2.5 mm (0.098 in)