CL21F475ZPFNNNE Multilayer ceramic capacitor MLCC-SMD/SMT 4.7UF-20,+80% 10VY50805
Product Details:
Place of Origin: South Korea
Brand Name: Samsung Electro-Mechanics
Model Number: CL21F475ZPFNNNE
Payment & Shipping Terms:
Minimum Order Quantity: 1
Packaging Details: SMD/SMT
Delivery Time: 5-8 work days
Payment Terms: T/T
Contact Now Chat Now
Detailed Product Description
Product: Multilayer Ceramic Capacitor MLCC-SMD/SMT Installation Style: SMD/SMT
Allowance: - 20 %, + 80 % Package/box: 0805 (2012 Metric)
Series: CL-Standard Encapsulation: Reel,Cut Tape,MouseReel
Product Type: Ceramic Capacitors Unit Weight: 6.400 Mg
Highlight:
small Diode Schottky Rectifier
high efficiency Diode Schottky Rectifier
Manufacturer: Samsung Electro-Mechanics
Product category: multilayer ceramic capacitor MLCC-SMD/SMT
Capacitance: 4.7 uF
Voltage rating DC: 10 VDC
Dielectric: Y5V
Tolerance:-20%,+80%
Shell code-in: 0805
Shell code-mm: 2012
Termination type: SMD/SMT
Terminal: Standard
Minimum operating temperature:-30 C.
Maximum operating temperature:+85 C.
Length: 2 mm (0.079 in)
Width: 1.25 mm (0.049 in)
Height: 1.35 mm (0.053 in)