Product Details:
Place of Origin: Japan
Brand Name: KYOCERA AVX
Model Number: 0201ZG222ZAT2A
Payment & Shipping Terms:
Minimum Order Quantity: 1
Packaging Details: SMD/SMT
Delivery Time: 5-8 work days
Payment Terms: T/T
Contact Now Chat Now
Detailed Product Description
Product: Multilayer Ceramic Capacitor MLCC-SMD/SMT Installation Style: SMD/SMT
Allowance: - 20 %, + 80 % Package/box: 0201 (0603 Metric)
Encapsulation: Reel,Cut Tape,MouseReel Product Type: Ceramic Capacitors
Unit Weight: 0.330 Mg
Highlight:
small Diode Schottky Rectifier
high efficiency Diode Schottky Rectifier
Manufacturer: KYOCERA AVX
Product category: multilayer ceramic capacitor MLCC-SMD/SMT
Capacitance: 2200 pF
Voltage rating DC: 10 VDC
Dielectric: Y5V
Tolerance:-20%,+80%
Shell code-in: 0201
Shell code-mm: 0603
Termination type: SMD/SMT
Terminal: Standard
Minimum operating temperature:-30 C.
Maximum operating temperature:+85 C.
Length: 0.6 mm (0.024 in)
Width: 0.3 mm (0.012 in)
Product: General Type MLCCs
Series: Y5V
Package: Reel
Trademark: KYOCERA AVX
Capacitance-nf: 2.2 nf
Capacitance-UF: 0.0022 UF