CL31A226MPHNNNE Multilayer ceramic capacitor MLCC-SMD/SMT22UF+/-20% 10X5R3 1206
Product Details:
Place of Origin: South Korea
Brand Name: Samsung Electro-Mechanics
Model Number: CL31A226MPHNNNE
Payment & Shipping Terms:
Minimum Order Quantity: 1
Packaging Details: SMD/SMT
Delivery Time: 5-8 work days
Payment Terms: T/T
Contact Now Chat Now
Detailed Product Description
Product: Multilayer Ceramic Capacitor MLCC-SMD/SMT Installation Style: SMD/SMT
Allowance: 20 % Package/box: 1206 (3216 Metric)
Series: CL-Standard Encapsulation: Reel,Cut Tape,MouseReel
Product Type: Ceramic Capacitors Unit Weight: 27 Mg
Highlight:
small Diode Schottky Rectifier
high efficiency Diode Schottky Rectifier
Manufacturer: Samsung Electro-Mechanics
Product category: multilayer ceramic capacitor MLCC-SMD/SMT
Capacitance: 22 uF
Voltage rating DC: 10 VDC
Dielectric: X5R
Tolerance: 20%
Shell code-in: 1206
Shell code-mm: 3216
Termination type: SMD/SMT
Terminal: Standard
Minimum operating temperature:-55 C.
Maximum operating temperature:+85 C.
Length: 3.2 mm (0.126 in)
Width: 1.6 mm (0.063 in)
Height: 1.8 mm (0.071 in)