CL32F226ZPINNNF Multilayer ceramic capacitor MLCC-SMD/SMT
Product Details:
Place of Origin: South Korea
Brand Name: Samsung Electro-Mechanics
Model Number: CL32F226ZPINNNF
Payment & Shipping Terms:
Minimum Order Quantity: 1
Packaging Details: SMD/SMT
Delivery Time: 5-8 work days
Payment Terms: T/T
Contact Now Chat Now
Detailed Product Description
Product: Multilayer Ceramic Capacitor MLCC-SMD/SMT Installation Style: SMD/SMT
Allowance: - 20 %, + 80 % Package/box: 1210 (3225 Metric)
Series: CL-Standard Encapsulation: Reel,Cut Tape,MouseReel
Product Type: Ceramic Capacitors
Highlight:
small Diode Schottky Rectifier
high efficiency Diode Schottky Rectifier
Manufacturer: Samsung Electro-Mechanics
Product category: multilayer ceramic capacitor MLCC-SMD/SMT
Capacitance: 22 uF
Voltage rating DC: 10 VDC
Dielectric: Y5V
Tolerance:-20%,+80%
Shell code-in: 1210
Shell code-mm: 3225
Termination type: SMD/SMT
Minimum operating temperature:-30 C.
Maximum operating temperature:+85 C.
Length: 3.2 mm (0.126 in)
Width: 2.5 mm (0.098 in)