Product Details:
Place of Origin: Japan
Brand Name: TAIYO YUDEN
Model Number: JMK325BJ107MY-T
Payment & Shipping Terms:
Minimum Order Quantity: 1
Packaging Details: SMD/SMT
Delivery Time: 5-8 work days
Payment Terms: T/T
Contact Now Chat Now
Detailed Product Description
Product: Multilayer Ceramic Capacitor MLCC-SMD/SMT Dielectric Medium: X5R
Allowance: 20 % Package/box: 1210 (3225 Metric)
Series: M Encapsulation: Reel,Cut Tape,MouseReel
Product Type: Ceramic Capacitors Unit Weight: 100 Mg
Highlight:
small Diode Schottky Rectifier
high efficiency Diode Schottky Rectifier
Manufacturer: TAIYO YUDEN
Product category: multilayer ceramic capacitor MLCC-SMD/SMT
Capacitance: 100 uF
Voltage rating DC: 6.3 VDC
Dielectric: X5R
Tolerance: 20%
Shell code-in: 1210
Shell code-mm: 3225
Termination type: SMD/SMT
Terminal: Standard
Minimum operating temperature:-55 C.
Maximum operating temperature:+85 C.
Length: 3.2 mm (0.126 in)
Width: 2.5 mm (0.098 in)
Height: 2 mm (0.079 in)