GCM033R71E101MA03D Multilayer ceramic capacitor MLCC-SMD/SMT 100pf25vdc 20% 0201x7RAEC-Q200
Product Details:
Place of Origin: Japan
Brand Name: Murata
Model Number: GCM033R71E101MA03D
Payment & Shipping Terms:
Minimum Order Quantity: 1
Packaging Details: SMD/SMT
Delivery Time: 5-8 work days
Payment Terms: T/T
Contact Now Chat Now
Detailed Product Description
Product: Multilayer Ceramic Capacitor MLCC-SMD/SMT Dielectric Medium: X7R
Allowance: 20 % Series: GCM
Package/box: 0201 (0603 Metric) Encapsulation: Reel,Cut Tape,MouseReel
Product Type: Ceramic Capacitors Unit Weight: 0.330 Mg
Highlight:
small Diode Schottky Rectifier
high efficiency Diode Schottky Rectifier
Manufacturer: Murata
Product category: multilayer ceramic capacitor MLCC-SMD/SMT
Capacitance: 100 pF
Voltage rating DC: 25 VDC
Dielectric: X7R
Tolerance: 20%
Shell code-in: 0201
Shell code-mm: 0603
Termination type: SMD/SMT
Terminal: Standard
Minimum operating temperature:-55 C.
Maximum operating temperature:+125c
Length: 0.6 mm (0.024 in)
Width: 0.3 mm (0.012 in)
Height: 0.3 mm (0.012 in)