1812WA221JAT2A Multilayer ceramic capacitor MLCC-SMD/SMT
Product Details:
Place of Origin: Japan
Brand Name: KYOCERA AVX
Model Number: 1812WA221JAT2A
Payment & Shipping Terms:
Minimum Order Quantity: 1
Packaging Details: SMD/SMT
Delivery Time: 5-8 work days
Payment Terms: T/T
Contact Now Chat Now
Detailed Product Description
Product: Multilayer Ceramic Capacitor MLCC-SMD/SMT Installation Style: SMD/SMT
Allowance: 5 % Package/box: 1812 (4532 Metric)
Encapsulation: Reel,Cut Tape,MouseReel Product Type: Ceramic Capacitors
Unit Weight: 27 Mg
Highlight:
small Diode Schottky Rectifier
high efficiency Diode Schottky Rectifier
Manufacturer: KYOCERA AVX
Product category: multilayer ceramic capacitor MLCC-SMD/SMT
Capacitance: 220 pF
Voltage rating DC: 2.5 kVDC
Dielectric: C0G (NP0)
Tolerance: 5%
Shell code-in: 1812
Shell code-mm: 4532
Minimum operating temperature:-55 C.
Maximum operating temperature:+125c
Product: General Type MLCCs
Series: C0G(NP0) HV
Trademark: KYOCERA AVX
Capacitance-nf: 0.22 nf
Package/box: 1812 (4532 metric)
Product type: Ceramic Capacitors
Subcategory: Capacitors
Type: High Voltage MLCCs for 600 V to 5 kV