1825PC684KAT2A Multilayer ceramic capacitor MLCC-SMD/SMT250V.68UFX7R1825 10% TOL
Product Details:
Place of Origin: Japan
Brand Name: KYOCERA AVX
Model Number: 1825PC684KAT2A
Payment & Shipping Terms:
Minimum Order Quantity: 1
Packaging Details: SMD/SMT
Delivery Time: 5-8 work days
Payment Terms: T/T
Contact Now Chat Now
Detailed Product Description
Product: Multilayer Ceramic Capacitor MLCC-SMD/SMT Installation Style: SMD/SMT
Allowance: 10 % Package/box: 1825 (4564 Metric)
Series: TipandRing Encapsulation: Reel,Cut Tape,MouseReel
Product Type: Ceramic Capacitors Unit Weight: 110 Mg
Highlight:
small Diode Schottky Rectifier
high efficiency Diode Schottky Rectifier
Manufacturer: KYOCERA AVX
Product category: multilayer ceramic capacitor MLCC-SMD/SMT
Capacitance: 0.68uf
Voltage rating DC: 250 VDC
Dielectric: X7R
Tolerance: 10%
Shell code-in: 1825 (Reversed)
Shell code-mm: 4564 (Reversed)
Termination type: SMD/SMT
Terminal: Standard
Minimum operating temperature:-55 C.
Maximum operating temperature:+125c
Length: 4.5 mm (0.177 in)
Width: 6.4 mm (0.252 in)
Height: 2 mm (0.079 in)