KRM31KC81E106KH01K Special ceramic capacitor
Product Details:
Place of Origin: Japan
Brand Name: Murata
Model Number: KRM31KC81E106KH01K
Payment & Shipping Terms:
Minimum Order Quantity: 1
Packaging Details: SMD/SMT
Delivery Time: 5-8 work days
Payment Terms: T/T
Contact Now Chat Now
Detailed Product Description
Product: Special Ceramic Capacitor Installation Style: SMD/SMT
Allowance: 10 % Series: KRM
Encapsulation: Reel,Cut Tape,MouseReel Product Type: Ceramic Capacitors
Unit Weight: 27 Mg
Highlight:
small Diode Schottky Rectifier
high efficiency Diode Schottky Rectifier
Manufacturer: Murata
Product category: special ceramic capacitor
Capacitance: 10 uF
Termination type: metalframe
Length: 3.2 mm (0.126 in)
Width: 1.6 mm (0.063 in)
Product: Metal Terminal Capacitors
Dielectric: X6S
Tolerance: 10%
Minimum operating temperature:-55 C.
Maximum operating temperature:+105 C.
Series: KRM
Package: Reel
Trademark: Murata Electronics
Height: 2.7 mm
Product type: Ceramic Capacitors
Subcategory: Capacitors
Type: general purpose metal terminal multilayer ceramic capacitor
Voltage rating DC: 25 VDC