GRT1885C2A221JA02D Multilayer ceramic capacitor MLCC-SMD/SMT220PF100VDC 5% 0603C0G (NP0) AEC-Q200
Product Details:
Place of Origin: Japan
Brand Name: Murata
Model Number: GRT1885C2A221JA02D
Payment & Shipping Terms:
Minimum Order Quantity: 1
Packaging Details: SMD/SMT
Delivery Time: 5-8 work days
Payment Terms: T/T
Contact Now Chat Now
Detailed Product Description
Product: Multilayer Ceramic Capacitor MLCC-SMD/SMT Installation Style: SMD/SMT
Allowance: 5 % Package/box: 0603 (1608metric)
Encapsulation: Reel,Cut Tape,MouseReel Product Type: Ceramic Capacitors
Unit Weight: 6.300 Mg
Highlight:
small Diode Schottky Rectifier
high efficiency Diode Schottky Rectifier
Manufacturer: Murata
Product category: multilayer ceramic capacitor MLCC-SMD/SMT
Capacitance: 220 pF
Voltage rating DC: 100 VDC
Dielectric: C0G (NP0)
Tolerance: 5%
Shell code-in: 0603
Shell code-mm: 1608
Termination type: SMD/SMT
Terminal: Standard
Minimum operating temperature:-55 C.
Maximum operating temperature:+125c
Length: 1.6 mm (0.063 in)
Width: 0.8 mm (0.031 in)
Height: 0.8 mm (0.031 in)