CL21B222JBANNNC Multilayer ceramic capacitor MLCC-SMD/smt2.2nf+/-5% 50X7R20805
Product Details:
Place of Origin: South Korea
Brand Name: Samsung Electro-Mechanics
Model Number: CL21B222JBANNNC
Payment & Shipping Terms:
Minimum Order Quantity: 1
Packaging Details: SMD/SMT
Delivery Time: 5-8 work days
Payment Terms: T/T
Contact Now Chat Now
Detailed Product Description
Product: Multilayer Ceramic Capacitor MLCC-SMD/SMT Installation Style: SMD/SMT
Allowance: 5 % Package/box: 0805 (2012 Metric)
Series: CL-Standard Encapsulation: Reel,Cut Tape,MouseReel
Product Type: Ceramic Capacitors Unit Weight: 6.400 Mg
Highlight:
small Diode Schottky Rectifier
high efficiency Diode Schottky Rectifier
Manufacturer: Samsung Electro-Mechanics
Product category: multilayer ceramic capacitor MLCC-SMD/SMT
Capacitance: 2200 pF
Voltage rating DC: 50 VDC
Dielectric: X7R
Tolerance: 5%
Shell code-in: 0805
Shell code-mm: 2012
Termination type: SMD/SMT
Terminal: Standard
Minimum operating temperature:-55 C.
Maximum operating temperature:+125c
Length: 2 mm (0.079 in)
Width: 1.25 mm (0.049 in)
Height: 1.35 mm (0.053 in)
Product: General Type MLCCs
Series: CL-Standard
Package: Reel
Package: cuttape
Encapsulation: MouseReel
Trademark: Samsung Electro-Mechanics
Capacitance-nf: 2.2 nf
Capacitance-UF: 0.0022 UF