GQM22M5C2HR75BB01L Multilayer ceramic capacitor MLCC-SMD/SMT 0.75pf500VDC 0.1pf1111c0g (NP0)
Product Details:
Place of Origin: Japan
Brand Name: Murata
Model Number: GQM22M5C2HR75BB01L
Payment & Shipping Terms:
Minimum Order Quantity: 1
Packaging Details: SMD/SMT
Delivery Time: 5-8 work days
Payment Terms: T/T
Contact Now Chat Now
Detailed Product Description
Product: Multilayer Ceramic Capacitor MLCC-SMD/SMT Allowance: 0.1 PF
Installation Style: SMD/SMT Encapsulation: Reel,Cut Tape,MouseReel
Product Type: Ceramic Capacitors Unit Weight: 41 Mg
Highlight:
small Diode Schottky Rectifier
high efficiency Diode Schottky Rectifier
Manufacturer: Murata
Product category: multilayer ceramic capacitor MLCC-SMD/SMT
Capacitance: 0.75 pF
Voltage rating DC: 500 VDC
Dielectric: C0G (NP0)
Tolerance: 0.1 pF
Shell code-in: 1111
Shell code-mm: 2828
Termination type: SMD/SMT
Terminal: Standard
Minimum operating temperature:-55 C.
Maximum operating temperature:+125c
Length: 2.8 mm (0.11 in)
Width: 2.8 mm (0.11 in)
Height: 1.15mm (0.045in)