BLM15AX102SZ1D Ferrite beads 1000 ohm 350 ma alternate sizing guide below
Product Details:
Place of Origin: Japan
Brand Name: Murata
Model Number: BLM15AX102SZ1D
Payment & Shipping Terms:
Minimum Order Quantity: 1
Packaging Details: SMD/SMT
Delivery Time: 5-8 work days
Payment Terms: T/T
Contact Now Chat Now
Detailed Product Description
Product: Ferrite Bead Allowance: 25 %
Installation Style: SMD/SMT Package/box: 0402 (1005 Metric)
Series: BLM15_SZ Encapsulation: Reel,Cut Tape,MouseReel
Product Type: Ferrite Beads Unit Weight: 1 Mg
Highlight:
small Diode Schottky Rectifier
high efficiency Diode Schottky Rectifier
Manufacturer: Murata
Product category: ferrite beads
Series: BLM15_SZ
Product: Ferrite Beads
Termination type: SMD/SMT
Package/box: 0402 (1005 metric)
Impedance: 1 kOhms
Maximum DC current: 350 mA
Tolerance: 25%
Maximum DC resistance: 490 mOhms
Minimum operating temperature:-55 C.
Maximum operating temperature:+125c
Length: 1 mm
Width: 0.5 mm
Height: 0.5 mm