22251C224MAT2A Multilayer ceramic capacitor MLCC-SMD/SMT 100V.22UFX7R2225 20% TOL
Product Details:
Place of Origin: Japan
Brand Name: KYOCERA AVX
Model Number: 22251C224MAT2A
Payment & Shipping Terms:
Minimum Order Quantity: 1
Packaging Details: SMD/SMT
Delivery Time: 5-8 work days
Payment Terms: T/T
Contact Now Chat Now
Detailed Product Description
Product: Multilayer Ceramic Capacitor MLCC-SMD/SMT Allowance: 20 %
Package/box: 2225 (5764 Metric) Installation Style: SMD/SMT
Series: MLCC X7R Encapsulation: Reel,Cut Tape,MouseReel
Product Type: Ceramic Capacitors Unit Weight: 400 Mg
Highlight:
small Diode Schottky Rectifier
high efficiency Diode Schottky Rectifier
Manufacturer: KYOCERA AVX
Product category: multilayer ceramic capacitor MLCC-SMD/SMT
Capacitance: 0.22 uF
Voltage rating DC: 100 VDC
Dielectric: X7R
Tolerance: 20%
Shell code-in: 2225 (Reversed)
Shell code-mm: 5764 (Reversed)
Termination type: SMD/SMT
Terminal: Standard
Minimum operating temperature:-55 C.
Maximum operating temperature:+125c
Length: 5.7 mm (0.224 in)
Width: 6.4 mm (0.252 in)
Height: 0.64 mm (0.025 in)