06035K270JAWTR Silicon-based RF capacitor/thin film capacitor 50V 27pF 5%Tol ThinFilm 0603
Product Details:
Place of Origin: Japan
Brand Name: KYOCERA AVX X8R
Model Number: 06035K270JAWTR
Payment & Shipping Terms:
Minimum Order Quantity: 1
Packaging Details: SMD/SMT
Delivery Time: 5-8 work days
Payment Terms: T/T
Contact Now Chat Now
Detailed Product Description
Product: Silicon-based RF Capacitor/thin Film Capacitor Allowance: 5 %
Series: Accu-P Std Package/box: 0603 (1608 Metric)
Encapsulation: Reel,Cut Tape,MouseReel Product Type: Silicon RF Capacitors / Thin Film
Unit Weight: 6.300 Mg
Highlight:
small Diode Schottky Rectifier
high efficiency Diode Schottky Rectifier
Manufacturer: KYOCERA AVX
Product category: silicon-based RF capacitor/thin film capacitor
Capacitance: 27 pF
Package/box: 0603 (1608 metric)
Tolerance: 5%
Series: Accu-P Std
Minimum operating temperature:-55 C.
Maximum operating temperature:+125c
Package: Reel
Package: cuttape
Encapsulation: MouseReel
Trademark: KYOCERA AVX
Shell code-in: 0603
Shell code-mm: 1608
Height: 0.64 mm
Length: 1.6 mm
Product: RF Microwave/High Q
Product type: Silicon RF Capacitors/Thin Film
Subcategory: Capacitors
Termination type: SMD/SMT
Trademark name: accu-p
Type: thin film chip capacitor for RF signal and power.
Width: 0.81 mm