06033U120JAT2A Multilayer ceramic capacitor MLCC-SMD/SMT 25V12PF C0G0603 5% TOL
Product Details:
Place of Origin: Japan
Brand Name: KYOCERA AVX
Model Number: 06033U120JAT2A
Payment & Shipping Terms:
Minimum Order Quantity: 1
Packaging Details: SMD/SMT
Delivery Time: 5-8 work days
Payment Terms: T/T
Contact Now Chat Now
Detailed Product Description
Product: Multilayer Ceramic Capacitor MLCC-SMD/SMT Dielectric Medium: C0G (NP0)
Allowance: 5 % Series: Ulta Low
Package/box: 0603 (1608 Metric) Encapsulation: Reel,Cut Tape,MouseReel
Product Type: Ceramic Capacitors Unit Weight: 6.300 Mg
Highlight:
small Diode Schottky Rectifier
high efficiency Diode Schottky Rectifier
Manufacturer: KYOCERA AVX
Product category: multilayer ceramic capacitor MLCC-SMD/SMT
Capacitance: 12 pF
Voltage rating DC: 25 VDC
Dielectric: C0G (NP0)
Tolerance: 5%
Shell code-in: 0603
Shell code-mm: 1608
Termination type: SMD/SMT
Terminal: Standard
Minimum operating temperature:-55 C.
Maximum operating temperature:+125c
Length: 1.6 mm (0.063 in)
Width: 0.81 mm (0.032 in)