BLM15KD121SN1D Ferrite bead 120 ohm alternate sizing guide below
Product Details:
Place of Origin: Japan
Brand Name: Murata
Model Number: BLM15KD121SN1D
Payment & Shipping Terms:
Minimum Order Quantity: 1
Packaging Details: SMD/SMT
Delivery Time: 5-8 work days
Payment Terms: T/T
Contact Now Chat Now
Detailed Product Description
Product: Ferrite Bead Allowance: 25 %
Package/box: 0402 (1005 Metric) Series: BLM15_SN
Encapsulation: Reel,Cut Tape,MouseReel Product Type: Ferrite Beads
Unit Weight: 1 Mg
Highlight:
small Diode Schottky Rectifier
high efficiency Diode Schottky Rectifier
Manufacturer: Murata
Product category: ferrite beads
Series: BLM15_SN
Product: Ferrite Chip Beads
Termination type: SMD/SMT
Package/box: 0402 (1005 metric)
Impedance: 120 Ohms
Maximum DC current: 1.5a.
Tolerance: 25%
Maximum DC resistance: 70 mOhms
Minimum operating temperature:-55 C.
Maximum operating temperature:+125c
Length: 1 mm
Width: 0.5 mm
Height: 0.5 mm