GRM21B2C1H622JA01L Multilayer ceramic capacitor MLCC-SMD/SMT
Product Details:
Place of Origin: Japan
Brand Name: Murata
Model Number: GRM21B2C1H622JA01L
Payment & Shipping Terms:
Minimum Order Quantity: 1
Packaging Details: SMD/SMT
Delivery Time: 5-8 work days
Payment Terms: T/T
Contact Now Chat Now
Detailed Product Description
Product: Multilayer Ceramic Capacitor MLCC-SMD/SMT Installation Style: SMD/SMT
Allowance: 5 % Package/box: 0805 (2012 Metric)
Encapsulation: Reel,Cut Tape,MouseReel Product Type: Ceramic Capacitors
Highlight:
small Diode Schottky Rectifier
high efficiency Diode Schottky Rectifier
Manufacturer: Murata
Product category: multilayer ceramic capacitor MLCC-SMD/SMT
Capacitance: 6200 pF
Voltage rating DC: 50 VDC
Dielectric: ch
Tolerance: 5%
Shell code-in: 0805
Shell code-mm: 2012
Length: 2 mm (0.079 in)
Width: 1.25 mm (0.049 in)
Series: GRM
Trademark: Murata Electronics
Capacitance-nf: 6.2 nf
Capacitance-UF: 0.0062 UF