CL21X226MSCLRNC Multilayer ceramic capacitor MLCC-SMD/SMT
Product Details:
Place of Origin: South Korea
Brand Name: Samsung Electro-Mechanics
Model Number: CL21X226MSCLRNC
Payment & Shipping Terms:
Minimum Order Quantity: 1
Packaging Details: SMD/SMT
Delivery Time: 5-8 work days
Payment Terms: T/T
Contact Now Chat Now
Detailed Product Description
Product: Multilayer Ceramic Capacitor MLCC-SMD/SMT Installation Style: SMD/SMT
Allowance: 20 % Package/box: 0805 (2012 Metric)
Series: CL-Standard Encapsulation: Reel,Cut Tape,MouseReel
Product Type: Ceramic Capacitors
Highlight:
small Diode Schottky Rectifier
high efficiency Diode Schottky Rectifier
Manufacturer: Samsung Electro-Mechanics
Product category: multilayer ceramic capacitor MLCC-SMD/SMT
Capacitance: 22 uF
Voltage rating DC: 2.5 VDC
Dielectric: X6S
Tolerance: 20%
Shell code-in: 0805
Shell code-mm: 2012
Termination type: SMD/SMT
Minimum operating temperature:-55 C.
Maximum operating temperature:+105 C.
Length: 2 mm (0.079 in)
Width: 1.25 mm (0.049 in)