GRM43NB11H154KA01L Multilayer ceramic capacitor MLCC-SMD/SMT
Product Details:
Place of Origin: Japan
Brand Name: Murata
Model Number: GRM43NB11H154KA01L
Payment & Shipping Terms:
Minimum Order Quantity: 1
Packaging Details: SMD/SMT
Delivery Time: 5-8 work days
Payment Terms: T/T
Contact Now Chat Now
Detailed Product Description
Product: Multilayer Ceramic Capacitor MLCC-SMD/SMT Installation Style: SMD/SMT
Allowance: 10 % Package/box: 1812 (4532 Metric)
Encapsulation: Reel,Cut Tape,MouseReel Product Type: Ceramic Capacitors
Highlight:
small Diode Schottky Rectifier
high efficiency Diode Schottky Rectifier
Manufacturer: Murata
Product category: multilayer ceramic capacitor MLCC-SMD/SMT
Capacitance: 0.15 uF
Voltage rating DC: 50 VDC
Dielectric: b
Tolerance: 10%
Shell code-in: 1812
Shell code-mm: 4532
Length: 4.5 mm (0.177 in)
Width: 3.2 mm (0.126 in)