GRM3295C1H222JZ01D Multilayer ceramic capacitor MLCC-SMD/SMT
Product Details:
Place of Origin: Japan
Brand Name: Murata
Model Number: GRM3295C1H222JZ01D
Payment & Shipping Terms:
Minimum Order Quantity: 1
Packaging Details: SMD/SMT
Delivery Time: 5-8 work days
Payment Terms: T/T
Contact Now Chat Now
Detailed Product Description
Product: Multilayer Ceramic Capacitor MLCC-SMD/SMT Allowance: 5 %
Installation Style: SMD/SMT Series: GRM
Package/box: 1210 (3225 Metric) Encapsulation: Reel,Cut Tape,MouseReel
Product Type: Ceramic Capacitors Unit Weight: 16 Mg
Highlight:
small Diode Schottky Rectifier
high efficiency Diode Schottky Rectifier
Manufacturer: Murata
Product category: multilayer ceramic capacitor MLCC-SMD/SMT
Capacitance: 2200 pF
Voltage rating DC: 50 VDC
Dielectric: C0G (NP0)
Tolerance: 5%
Shell code-in: 1210
Shell code-mm: 3225
Termination type: SMD/SMT
Terminal: Standard
Minimum operating temperature:-55 C.
Maximum operating temperature:+125c
Length: 3.2 mm (0.126 in)
Width: 2.5 mm (0.098 in)
Height: 0.85 mm (0.033 in)
Product: General Type MLCCs
Series: GRM
Trademark: Murata Electronics
Capacitance-nf: 2.2 nf
Capacitance-UF: 0.0022 UF