12066G106ZAT2A Multilayer ceramic capacitor MLCC-SMD/SMT 6.3V10UFY5V120610% Tol High CV
Product Details:
Place of Origin: Japan
Brand Name: KYOCERA AVX
Model Number: 12066G106ZAT2A
Payment & Shipping Terms:
Minimum Order Quantity: 1
Packaging Details: SMD/SMT
Delivery Time: 5-8 work days
Payment Terms: T/T
Contact Now Chat Now
Detailed Product Description
Product: Multilayer Ceramic Capacitor MLCC-SMD/SMT Allowance: - 20 %, + 80 %
Package/box: 1206 (3216 Metric) Installation Style: SMD/SMT
Series: Y5V Encapsulation: Reel,Cut Tape,MouseReel
Product Type: Ceramic Capacitors Unit Weight: 27 Mg
Highlight:
small Diode Schottky Rectifier
high efficiency Diode Schottky Rectifier
Manufacturer: KYOCERA AVX
Product category: multilayer ceramic capacitor MLCC-SMD/SMT
Capacitance: 10 uF
Voltage rating DC: 6.3 VDC
Dielectric: Y5V
Tolerance:-20%,+80%
Shell code-in: 1206
Shell code-mm: 3216
Termination type: SMD/SMT
Terminal: Standard
Minimum operating temperature:-30 C.
Maximum operating temperature:+85 C.
Length: 3.2 mm (0.126 in)
Width: 1.6 mm (0.063 in)