Product Details:
Place of Origin: Japan
Brand Name: KYOCERA AVX
Model Number: 02013D471KAT2A
Payment & Shipping Terms:
Minimum Order Quantity: 1
Packaging Details: SMD/SMT
Delivery Time: 5-8 work days
Payment Terms: T/T
Contact Now Chat Now
Detailed Product Description
Product: Multilayer Ceramic Capacitor MLCC-SMD/SMT Allowance: 10 %
Package/box: 0201 (0603 Metric) Installation Style: SMD/SMT
Encapsulation: Reel,Cut Tape,MouseReel Product Type: Ceramic Capacitors
Unit Weight: 0.330 Mg Series: X5R
Highlight:
small Diode Schottky Rectifier
high efficiency Diode Schottky Rectifier
Manufacturer: KYOCERA AVX
Product category: multilayer ceramic capacitor MLCC-SMD/SMT
Capacitance: 470 pF
Voltage rating DC: 25 VDC
Dielectric: X5R
Tolerance: 10%
Shell code-in: 0201
Shell code-mm: 0603
Termination type: SMD/SMT
Terminal: Standard
Minimum operating temperature:-55 C.
Maximum operating temperature:+85 C.
Length: 0.6 mm (0.024 in)
Width: 0.3 mm (0.012 in)