GCG32DR71E335MA01L Multilayer ceramic capacitor MLCC-SMD/SMT 3.3UF25VDC 20% 1210X7RAEC-Q200
Product Details:
Place of Origin: Japan
Brand Name: Murata
Model Number: GCG32DR71E335MA01L
Payment & Shipping Terms:
Minimum Order Quantity: 1
Packaging Details: SMD/SMT
Delivery Time: 5-8 work days
Payment Terms: T/T
Contact Now Chat Now
Detailed Product Description
Product: Multilayer Ceramic Capacitor MLCC-SMD/SMT Series: GCG
Dielectric Medium: X7R Allowance: 20 %
Package/box: 1210 (3224 Metric) Installation Style: SMD/SMT
Encapsulation: Reel,Cut Tape,MouseReel Product Type: Ceramic Capacitors
Unit Weight: 110 Mg
Highlight:
small Diode Schottky Rectifier
high efficiency Diode Schottky Rectifier
Manufacturer: Murata
Product category: multilayer ceramic capacitor MLCC-SMD/SMT
Capacitance: 3.3 uF
Voltage rating DC: 25 VDC
Dielectric: X7R
Tolerance: 20%
Shell code-in: 1210
Shell code-mm: 3225
Termination type: SMD/SMT
Terminal: Conductive Epoxy
Minimum operating temperature:-55 C.
Maximum operating temperature:+125c
Length: 3.2 mm (0.126 in)
Width: 2.5 mm (0.098 in)
Height: 1.25 mm (0.049 in)