MHQ1005P13NGT000 Rf inductor (SMD type) IND 0402 13nH S-HQ SMD RF IND
Product Details:
Place of Origin: Japan
Brand Name: TDK
Model Number: MHQ1005P13NGT000
Payment & Shipping Terms:
Minimum Order Quantity: 1
Packaging Details: SMD/SMT
Delivery Time: 5-8 working days
Payment Terms: T/T
Contact Now Chat Now
Detailed Product Description
Product Category: Radio Frequency Inductor (SMD Type) Package/box: 0402 (1005 Metric)
Series: MHQ-P Unit Weight: 1 Mg
Highlight:
SMD High Frequency Inductor
Effective High Frequency Inductor
Manufacturer: TDK
Product category: RF inductor (SMD type)
Type: Multilayer
Package/box: 0402 (1005 metric)
Masking: Unshielded
Inductance: 13 nH
Tolerance: 2%
Maximum DC current: 420 mA
Maximum DC resistance: 260mohms
Minimum operating temperature:-55 C.
Maximum operating temperature:+125c
Q Minimum value: 23
Self-resonant frequency: 3.5 GHz
Terminal: Standard
Length: 1 mm
Width: 0.5 mm
Height: 0.6 mm